Wireless‑UP!

WirelessUP!

UPraising VET skills for innovation in European electrotechnical sector

Broj projekta: 2017-1-HR01-KA202-035434

Projekt WirelessUP! odobren je u sklopu programa Eramus+ KA2 Strateška partnerstva.

Trajanje: 1. studenog 2017 – 31. listopada 2019.

Vrijednost projekta: 163.525,00 EUR

Opis:
Projektom se pokušavaju zatvoriti jazovi između seta tradicionalnih kompetencija i novih izazova postavljenih kroz digitalnu ekonomiju i industriju 4.0. Kroz project će se implementirati bežična komunikacija u senzornoj tehnologiji unutar postojećeg strukovnog kurikuluma za pametno i održivo stanovanje i industriju. Time će se jačati digitalne kompetencije te poticati inovativne poduzetničke pothvate u proizvodnim malim i srednjim poduzećima kao i širiti digitalna kultura. Razvit će se inovativan obrazovni modul s pratećim obrazovnim alatima te će se provesti obrazovanje nastavnika i trenera. Razvijeni alati i modul će se pilotirati u nastavi te organizirati natjecanje čime će učenici imati mogućnost usporediti stečene specifične digitalne vještine u sektoru elektrotehnike.

Partneri:

• Elektrotehnička škola Zagreb – Prijavitelj
  • Obrtničko učilište – ustanova za obrazovanje odraslih
  • Šolski center Krško-Sevnica (Slovenija)
  • Stadt Nürnberg - Amt für Berufliche Schulen (Njemačka)
  • Afyon Kocatepe Üniversity, Bolvadin Vocational School (Turska)
  • Smíchovská střední průmyslová škola (Češka)

Intelektualni rezultati:

​​​​​​​