MOBEM

MOBility for EMployability – MOBEM

„MOBility for EMployability – MOBEM“

Broj ugovora 2016-1-HR01-KA102-021798

Obrtničko učilište s partnerima iz Njemačke provodi projekt MOBEM u razdoblju od 01.10.2016. do 30.09.2017.godine.

Ciljevi projekta usmjereni su na dvije skupine sudionika:

Učenicima strukovnih škola (25) koji su završili obrazovanje osigurati provođenje stručne prakse u inozemstvu u trajanju od 2 tjedna kod partnera Kroatische Wirtschaftsvereinigung e. V. – KWVD iz Frankfurta. Sudjelovanjem u projektu učenici će povećati svoje stručne kompetencije, razviti jezične kompetencije te kroz profesionalni razvoj povećati razinu samostalnosti te ostvariti pozitivan učinak na mogućnosti zapošljavanja.

U projektu mogu sudjelovati učenici sljedećih zanimanja: automehaničar/autoelektričar/ autolakirer/, elektroinstalater/plinoinstalater/instalater kućnih instalacija/plinoinstalater/elektrotehničar

Zaposlenici Obrtničkog učilišta će kroz promatranje rada svojih kolega u Njemačkoj u trajanju od 5 dana imati priliku sudjelovati u svakodnevnim aktivnostima vezanim uz strukovno obrazovanje odraslih, programe usavršavanja i osposobljavanja sukladno zahtjevima tržišta rada, metodama i e‑learningu, aktivnostima na motiviranju poduzetnika za sudjelovanje u strukovnom obrazovanju i obrazovanju mentora u tvrtkama, kao i karijernom savjetovanju i pravovremenom usmjeravanju učenika za upis u strukovna zanimanja. Zaposlenici Učilišta provest će mobilnost kod partnera Kreishandwerkerschaft LeerWittmund iz Leera.

S partnerom je dogovoren termin prve grupe učenika (12) za stručnu praksu od 24.ožujka do 08. travnja 2016. godine.

TIJEK PROJEKTA:

Detaljnije obavijesti i poziv na prijavu pratite na www.obrtnicko-uciliste.hr